+48 32 348 28 26

OZE - ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

 • Specjalizujemy się w zakresie odnawialnych źródeł energii. Mamy świadomość jak destrukcyjny wpływ na środowisko mają działania współczesnego człowieka. Ogromna ilość zanieczyszczeń czy rosnąca emisja CO2, to tylko niektóre przykłady negatywnego oddziaływania na przyrodę.
  Dlatego, chcąc przynajmniej w niewielkim stopniu zminimalizować niekorzystne skutki, zajmujemy się m.in. montażem paneli słonecznych na dachu, instalacją pieców na paliwo stałe oraz doradztwem w zakresie dotacji z programu priorytetowego Czyste Powietrze 2020 oraz Mój Prąd 2020.
  Zapoznaj się z naszą ofertę!

FOTOWOLTAIKA (PV)

Instalacje z zakresu fotowoltaiki stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Są w pełni przyjazne środowisku – nie emitują zanieczyszczeń oraz hałasu. Mają niskie koszty eksploatacji, a pozwalają na wytworzenie od kilku do kilku tysięcy W. Charakteryzują się również prostą konstrukcją, łatwością montażu oraz powszechną dostępnością. Doskonale nadają się do zasilania domów mieszkalnych, budynków inwentarskich, reklam czy statków. Dlatego też na zakup paneli PV zdecydowało się już wielu mieszkańców Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Torunia czy Poznania.

 • Panele polikrystaliczne
  Panele polikrystaliczne składają się z wielu małych kryształów. Wytwarza się je poprzez krystalizowanie bloku krzemowego. Zazwyczaj występują w kształcie prostokąta, charakteryzują się również ciemnoniebieskim odcieniem. Są mniej efektywne niż ich monokrystaliczne odpowiedniki, ale ich ogromną zaletą jest zdecydowanie niższa cena.


 • Panele monokrystaliczne
  Panele monokrystaliczne charakteryzują się jednolitą strukturą. Cechuje je ciemny kolor. W porównaniu do swoich polikrystalicznych odpowiedników są dużo trwalsze – mogą skutecznie działać nawet przez 25 lat. Na uwagę zasługuje także ich efektywność, która jest zdecydowanie bardziej zauważalna. Łączy się to jednak z większymi kosztami zakupu.

Kolektory słoneczne

Instalacje solarne to kolejny, sprawdzony sposób na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Pozwalają one na zamianę promieniowania słonecznego w ciepło, np. do ogrzania wody lub całego budynku. Charakteryzują się zarówno łatwością montażu, jak i nieskomplikowanym mechanizmem działania. Na uwagę zasługuje również ich opłacalność – koszty poniesione na zakup zwracają się bardzo szybko. Widać to przede wszystkim w trakcie słonecznych miesięcy – wówczas korzystanie z kolektorów może znacząco odciążyć domowy budżet. Dlatego też na ich instalację decyduje się coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych, a także pensjonatów, hoteli czy basenów.

 • Kolektory płaskie
  Kolektory płaskie (gazowe, cieczowe, dwufazowe) charakteryzują się prostą konstrukcją. Ma ona związek z łatwiejszym procesem produkcyjnym, który sprawia natomiast, że koszty ich wytworzenia są mniejsze niż w przypadku rurowych odpowiedników. Przekłada się to jednak na możliwość utraty pozyskanego ciepła.


 • Kolektory rurowe
  Kolektory rurowe, nazywane również próżniowymi, to propozycja dla klientów, którzy chcą uniknąć utraty ciepła. Charakteryzują się one także efektywną pracą nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Pompy ciepła

 • Pompy ciepła stosowane są najczęściej do ogrzewania lub chłodzenia budynku. Używane są również w celu podgrzewania wody. Ich proces działania poleca na wykorzystaniu energii cieplnej, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza oraz wody. Zasady działania tego urządzenia oparte są na typowych przemianach fizycznych zachodzących w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu, skraplaniu i rozprężaniu. Na uwagę zasługuje ich niezawodność, a także opłacalna eksploatacja. Stanowią również rozwiązanie niezwykle przyjazne środowisku. Dlatego też na ich montaż decyduje się coraz więcej osób zmieniających stare piece na ekologiczne źródła ciepła.

Chcesz czerpać energię ze słońca
oraz zmniejszyć swoje rachunki za prąd?

Skontaktuj się z naszym doradcą!
+48 32 348 28 26
dofinansowania@termstal.com.pl
P.P.H.U. TERMSTAL
ul. Chopina 14/6 | 47-400 Racibórz
Polityka RODO